Podwieczorek z Kombuchą dla rodziny i przyjaciół!

Zapraszamy na odrobinę słodyczy!

We aimed to be amateurs, didn’t we? – oprowadzanie

Bycie miłośnikiem jest bardzo modne, jeszcze lepiej postrzegane jest bycie znawcą, a bycie amatorem przechodzi ostatnio swój renesans. Twórcy wystawy oprowadzą po niej, mieszając kilku filozofów ze śmietniskiem urban dictionary, wiedzą na temat prac, które znalazły się na wystawie i wspomnieniami z czasów powstawania „1731419470 Kombuchy”.

 

Vero Rodowicz, Czarny, czarny, czarny – performans

Jeśli to źrenica, jesteśmy na tak, jeśli to otchłań, sprzeciwiamy się! Dlatego przynieście wszystkie swoje czarne rzeczy! Wiosną witamy się ze światem, zrzucamy mrok, wchodzimy w kolory widziane przez pryzmat afrykańskiego słońca! Do akcji zaprasza Vero Rodowicz, artystka w nieustannym ruchu, najchętniej filmującym lub fotografującym. W dniu wernisażu z Jakubem Bolewskim zawiązała Klub Ludzki, do którego zaprasza. Są tacy, co nagrywają, archiwizują nasze „teraz”. Są tacy, co na sztukę patrzą z przyszłości. Są tacy, którzy słuchają ludzkich głosów z głośników. Są tacy, co chcą należeć do Klubu Ludzkiego. Dla tych, którzy nie będą mieli już surowców.

Jaśmina Polak, Mikita Valadzko, Gry i zabawy – happening

Strzelanie do puszek, granie w gumę, robienie balonów, plucie i łapanie, wszystkie zakazane przyjemności, które pamiętamy z podwórek i chodników, a których podobno dorosłym nie wypada. Do wspólnej jazdy bez trzymanki w – miejmy nadzieję – słoneczne popołudnie zaprasza dwójka niepoprawnych kultywatorów dobrego spędzania czasu.

Katie Caulfield, Robert Cywa, Noise as a heart beat – koncerty & Dominika Śniegocka, Bajkoperformans: Kobieta Sarna – performans

Brzmienia ostre i łagodne ruchy ciała i tekstów. Plus Kobieta Sarna jako historia o miłości, kosmosie, ludziach, zwierzętach, hybrydach, lasach iglastych, poszukiwaniu i oszukiwaniu siebie, gwiazdach, kamieniach i mchach.

 

kuratorzy: Anna Batko, Kacper Kordus, Kamil Kuitkowski, Bartosz Przybył-Ołowski, Ewa Tatar
Informacje główne
15.03.2015 (niedziela), godz. 16–19

16 marca
poniedziałek