Przemalowywanie – Anna Lebensztejn, Kinga Olesiejuk / Sztuki oswajanie

W 2012 roku Bunkier Sztuki gościł nietypowy projekt artystyczny – Wojciech Gilewicz na dwa miesiące przemienił Galerię we własną pracownię malarską, zapraszając zwiedzających do działań w przestrzeni wystawy. Wyjeżdżając z Krakowa, artysta pozostawił nam zadanie kontynuowania części jego projektu. Stąd też, od trzech lat, co pół roku i według ścisłych instrukcji przemalowujemy cykl „Obrazy 2002–”, przekazany przez artystę do Kolekcji Bunkra Sztuki.

W trakcie spotkania dokonamy wspólnego przemalowania „Obrazów 2002–” oraz wprowadzimy uczestników w tajniki malarstwa olejnego. Będzie to również okazja do rozmowy na temat konserwacji dzieł sztuki współczesnej, stworzonych w niestandardowych technikach, m.in. niekończącego się procesu artystycznego Wojciecha Gilewicza, zdematerializowanej instalacji zapachowej Justyny Gruszczyk, instalacji fotograficznej Tomasza Dobiszewskiego czy obiektów z cyklu „Wózki” Łukasza Surowca.

Anna Lebensztejn – kuratorka i edukatorka, od 2012 roku kuratorka kolekcji Bunkra Sztuki. Absolwentka historii sztuki i filologii włoskiej w ramach MISH UJ oraz prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiowała również na Uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie. Doktorantka w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Kinga Olesiejuk – konserwatorka dzieł sztuki w Bunkrze Sztuki. Absolwentka i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Praktykę konserwatorską w zakresie sztuki współczesnej zdobywała w Chinati Foundation w Marfie, Teksas w Stanach Zjednoczonych oraz w Institut Valencià d’Art Modern w Hiszpanii.
Informacje główne
1.07.2015 (środa), godz. 16
Informacje dodatkowe
W ramach projektu „Sztuki oswajanie”.
Kuratorzy: Agnieszka Kwiecień, Krzysztof Siatka
Miejsce: Sala Audiowizualna
Wstęp bezpłatny.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.

01 lipca
środa