Performans grupy Rafani z gościnnym udziałem Jana Pawła Kowalewicza odbędzie się w przestrzeni galerii oraz w różnych, odległych od siebie miejscach w Krakowie. Artyści komunikując się między sobą, wykonując proste, niekiedy zbliżone do rytuałów czynności, dążą do refleksji na temat politycznego, kolektywnego i jednostkowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Grupa Rafani powstała w 2000 roku w Pradze, a jej aktualny skład tworzą Zuzana Blochová, Jiří Franta, David Kořinek, Marek Meduna i Luděk Rathouský. Artyści są autorami działań performatywnych i filmów artystycznych, w których wyraźnie przebija się zainteresowanie wszelką manipulacją politycznymi treściami, schematami zachowań i wizerunków. Zazwyczaj występują publicznie w uniformach, a ich zachowanie zbliżone bywa do manifestacji politycznej, udziału w wiecu czy oficjalnego przemówienia. Od 2006 roku konsekwentnie zaprzestali pisemnego komentowania własnych działań. Nie upubliczniają manifestów, tekstów i scenariuszy akcji. Grupa nie posiada oficjalnego adresu mailowego, a ich strona internetowa zawiera jedynie fotografie dokumentujące ich działania.
Informacje główne
8.11.2015 (niedziela), godz. 16
Informacje dodatkowe
Wydarzenie w ramach projektu „Pamiętanie. Kolekcja Bunkra Sztuki 2015”
Kurator(ka): Krzysztof Siatka, Anna Lebensztejn
Miejsce: przestrzeń wystawiennicza
Wstęp bezpłatny
W ramach kolekcji „Pamiętanie. Kolekcja Bunkra Sztuki 2015”. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

08 listopada
niedziela