W styczniu i lutym 2012, w trakcie wystawy Pracownia, Wojciech Gilewicz przemienił przestrzeń Bunkra w swoją pracownię. Wyjeżdżając z Krakowa, dał nam nietypowe zadanie – mamy kontynuować część jego pracy, czyli co pół roku przemalowywać pozostawione przez niego obrazy. Zapraszamy zatem do Bunkra na pierwsze wspólne przemalowywanie według instrukcji pozostawionych przez artystę!

Spotkanie poprowadzi Kinga Olesiejuk, konserwatorka dzieł sztuki współczesnej, która wprowadzi Was w tajniki malarstwa olejnego i wyjaśni znaczenie tej techniki w twórczości Wojciecha Gilewicza. Będzie to również okazja do obejrzenia nowo nabytej pracy artysty, zatytułowanej Rewitalizacje, dokumentującej przemalowywanie przez niego całego miasta.

Kinga Olesiejuk pracuje jako konserwatorka dzieł sztuki w Bunkrze Sztuki. Jest absolwentką i doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Praktykę konserwatorską w zakresie sztuki współczesnej zdobywała w Chinati Foundation w Marfie, Teksas w Stanach Zjednoczonych oraz w Institut Valencià d’Art Modern w Hiszpanii. Współpracowała z Muzeum Narodowym w Krakowie i Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych.

Projekty oraz organizowane w ich ramach wydarzenia i warsztaty są częścią zadania Otwarta Przestrzeń Sztuki. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje główne
15.09.2012 (sobota), godz. 16
Informacje dodatkowe
W ramach projektu Będzie się Dzieło!

22 września
sobota