Reinkarnacja materii – warsztaty rodzinne

Warsztaty artystyczne mające na celu przybliżyć problem marnowania żywności oraz ideę zero waste, która nakłania do minimalnego generowania śmieci, tym samym dbając o środowisko naturalne. Dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie z większą świadomością podejść do konsumpcjonizmu, głównie do kwestii odpadów, śmieci, które równie dobrze można wykorzystać jako materiał wtórny.

Na warsztatach każdy z uczestników z odpadów/śmieci stworzy rzeczy użytkowe bądź czysto estetyczne w postaci obrazu lub rzeźby. Edukator prowadzący zajęcia przygotuje potrzebne materiały oraz narzędzia (kleje, nożyczki, farby, taśmy, kredki itp.), dzięki którym będą mogły powstać „reinkarnacje materii” z pozostałości po żywności, różnych produktach, odpadach. Efektem końcowym będą różnego rodzaju przedmioty i projekty mające funkcje użytkowe albo czysto estetyczne o charakterze ekologicznym w duchu zero waste.

 

Monika Orzeł (ur. 1989) – graficzka, ilustratorka, projektantka kochająca psy, naturę oraz zdrowy styl życia. W swoich działaniach artystycznych inspiruje się naturą, zarówno pod względem materii, formy, zapachu, jak i jej konstrukcji oraz mechanizmów.


Informacje główne
01.06.2019 (sobota), godz. 12
Informacje dodatkowe
prowadzenie: Monika Orzeł
wiek: 5–15 lat (z opiekunem)
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
wydarzenie towarzyszące Miesiącowi Fotografii w Krakowie 2019
dla dziecka wstęp w cenie biletu ulgowego (dla opiekuna wstęp bezpłatny)

09 lipca
czwartek