Spotkanie wokół publikacji Bartek Materka

Galeria Bunkier Sztuki, Krakowskie Biuro Festiwalowe i księgarnia MOCAK-bookstore-BUNKIER serdecznie zapraszają na spotkanie promocyjne wokół najnowszej publikacji Bartek Materka. Katalog wystawy Tak to wygląda, prezentowanej w Galerii na początku bieżącego roku, stanowi pogłębione studium dorobku artysty. Rozmowę z artystą poprowadzi Łukasz Gorczyca.

Podczas wydarzenia pojawi się możliwość nabycia katalogu w promocyjnej cenie.

Ilość miejsc ograniczona. Wejściówki na spotkanie do odbioru w kasie Galerii.

_________________________________________________________________________

Polsko-angielska publikacja podzielona została na dwie części. W pierwszej znajdują się zapis wywiadu przeprowadzonego z artystą przez kuratorkę wystawy Delfinę Jałowik oraz dwa eseje. Łukasz Gorczyca w swoim tekście powrócił do początków kariery krakowskiego malarza, sytuując jego działalność na tle działalności innych przedstawicieli generacji artystycznej, na którą mocno wpłynęło doświadczenie transformacji politycznej. Analizę metody twórczej Bartka Materki w swoim tekście podjął natomiast Stanisław Ruksza. Druga część publikacji zawiera reprodukcje prac artysty. W bogatym zbiorze znalazły się zarówno prace już historyczne, jak i najnowsze dzieła z serii Masa, które stanowiły punkt wyjścia do retrospektywy Materki w Bunkrze Sztuki.
_________________________________________________________________________

Bartek Materka (ur. 1973) – uprawia malarstwo, fotografię i grafikę. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK i Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, a także w licznych kolekcjach prywatnych.

Łukasz Gorczyca (ur. 1972) – historyk sztuki, kurator, pisarz, krytyk. Wraz z Michałem Kaczyńskim prowadzi w Warszawie Galerię Raster. Współtwórca i redaktor niezależnego magazynu artystycznego Raster (1995–2003). Autor licznych publikacji o polskiej sztuce współczesnej. Współautor książki W połowie puste (2010).

14 marca
poniedziałek