Spotkanie ze Scottem Rettbergiem i Roderickiem Cooverem

Zapraszamy na spotkanie ze Scottem Rettbergiem i Roderickiem Cooperem organizowane przez Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ.

Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz projektu  „Hearts and Minds: The Interrogations Project”, którego autorami są zaproszeni goście. Rettberg i Cooper podjęli się artystycznej pracy nad kwestią przesłuchań więźniów w amerykańskich obozach w Iraku i Afganistanie. W rezultacie powstała aplikacja na system poszerzonej wirtualnej rzeczywistości CAVE 2, której będzie można doświadczyć w Bunkrze.

Prowadzenie: dr Anna Nacher, Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ

Scott Rettberg jest autorem literackich hipertekstów i generatorów poetyckich. Stworzył między innymi generator poezji „Frequency”, wykorzystujący poetycki potencjał 200 najbardziej popularnych słów w języku angielskim. Jego prace były pokazywane na wielu artystycznych imprezach i w galeriach sztuki, m.in w Beall Center w Irvine California, Slought Foundation w Filadelfii, w The Krannert Art Museum na Uniwersytecie Illinois.

Roderick Cooper jest profesorem filmu i sztuki mediów w Temple University w Filadelfii. Zajmuje się także instalacjami wideo i projektami interaktywnymi. Odegrał pionierską rolę w promowaniu form kina interaktywnego oraz cyfrowych prac etnograficznych. Jego prace – zarówno te posługujące się fikcją, jak i te dokumentalne – łączą sztukę i badania, zacierając tradycyjne granice dyscyplin.
Informacje główne
13.07.2016 (środa), godz. 20
Informacje dodatkowe
miejsce: pierwsze piętro
wstęp bezpłatny

19 lipca
wtorek