ŚWIĘTO PLANT z Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

Podczas tegorocznego Święta Plant zanurzymy się w sztukę współczesną. Pod okiem artystek poznamy nietypowe techniki graficzne. Na naszym stanowisku na Plantach znajdziecie też szczegóły naszej wakacyjnej oferty warsztatowej. Zapraszamy do udziału w warsztatach rodzINNYCH!Warsztaty są kierowane do dzieci w wieku 5–12 lat oraz ich opiekunów.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Liczba uczestników poszczególnych warsztatów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje i zapisy: Anna Lebensztejn (kuratorka), mail: lebensztejn@bunkier.art.pl

11.00-12.30 / Chimeryczne tkaniny
Czym są tkaniny artystyczne? Co je odróżnia od zwyczajnych materiałów, z którymi mamy do czynienia na co dzień? Podczas warsztatów zaprojektujemy wyjątkowe szablony, a następnie za ich pomocą stworzymy własne tkaniny. To, co nimi przekażemy, zależy tylko od Was!
Warsztaty poprowadzą artystki Emilia Kina i Monika Orzeł.

14.00-15.30 / Żywa grafika
Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie mógł stworzyć własną „żywą grafikę”. Zapoznamy się z różnymi technikami graficznymi (np. linorytem), efektowną techniką barwienia papieru graficznego zwaną „marmurkiem” oraz poznamy organic art – sztukę, która żyje. Efektem końcowym warsztatów będą żywe, ciągle przeobrażające się grafiki, tworzące niekończącą się opowieść.
Warsztaty poprowadzą artystki Monika Orzeł i Teresa Kutkowska.

17.00-18.30 / Naturalnie, czyli pieczątki botaniczne
Warsztaty graficzne oparte na tradycyjnej artystycznej metodzie druku wypukłego oraz płaskiego. Przy pomocy naturalnych materiałów oraz farby drukarskiej stworzymy organiczne kompozycje graficzne na profesjonalnym papierze bawełnianym. Każdy z uczestników może przynieść ze sobą dowolny element garderoby, by ozdobić go naturalnym printem.
Warsztaty poprowadzą artystki Monika Orzeł i Teresa Kutkowska.

 
Informacje główne
9.06.2018 (sobota), godz. 10-20
Informacje dodatkowe
Warsztaty rodzINNE z artystkami
Miejsce: Planty przy Cafe Zakopianka

11 czerwca
poniedziałek