Sztuki oswajanie – Oprowadzanie dla seniorów / Fiat Lux

Spacer z kuratorką wystawy realizowany w ramach projektu Sztuki oswajanie, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.

Anna Lebensztejn – absolwentka historii sztuki i filologii włoskiej w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych oraz prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, studiowała również na Uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie. Doktorantka w Instytucie Historii Sztuki UJ. Kuratorka i edukatorka w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, od 2012 roku kuratorka Kolekcji Bunkra. Współpracowała m.in. z kwartalnikiem „Niepełnosprawność i rehabilitacja”, czasopismem „Modus”, Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy UJ, Stowarzyszeniem Fragile oraz Zamkiem Królewskim na Wawelu.

 

Sztuki oswajanie to cykl wydarzeń poświęconych kulturze współczesnej adresowany głównie do seniorów.

Program tegorocznej, drugiej edycji projektu, składa się z wykładów tematycznie zorientowanych wokół intrygujących zjawisk sztuki, do  których przeprowadzenia zaprosiliśmy wybitnych obserwatorów i twórców współczesnej kultury. Obok refleksji teoretycznej proponujemy zwiedzanie wybranych i najciekawszych wystaw w Krakowie z udziałem ich kuratorów.

Przygotowaliśmy także autorski cykl filmowy, analizujący istotne, ale mało popularne wątki światowego kina. Nowością tegorocznej edycji będą spacery do krakowskich pracowni artystów, jak również warsztaty i seminaria, w ramach których zajmiemy się problematykami kolekcjonerstwa, kuratorstwa i krytyki artystycznej.

Projekt Sztuki oswajanie kładzie nacisk na wspólne uczenie się i międzypokoleniowy dialog. Jesteśmy przekonani, że wszyscy mamy prawo kształtować kulturę. Rezygnujemy z hermetycznego języka nauki i staramy się wypracować satysfakcjonujące oraz wzbogacające formy rozmawiania o sztuce. Chcemy wyeksponować wartość wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach świata sztuki.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Zapraszamy do udziału!

Agnieszka Kwiecień, Krzysztof Siatka – kuratorzy projektu Sztuki oswajanie

Program projektu jest dostępny na stronie: www.sztukioswajanie.pl

Kontakt:
tel.: 12 422 19 55, w. 19
e-mail: stowarzyszenie@fragile.net.pl
lub osobiście: ul. Mikołajska 2 w Krakowie

Organizator: Stowarzyszenie Fragile
Partnerzy: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury
Współpraca: Kinokawiarnia KIKA, Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.

 

 
Informacje główne
27.05.2015 (środa), godz. 16
Informacje dodatkowe
wydarzenie towarzyszące wystawie Fiat Lux
w ramach projektu Sztuki oswajanie
kuratorka: Anna Lebensztejn
miejsce: przestrzeń wystawy
wstęp bezpłatny

28 maja
czwartek