Warsztaty teatralne z twórcami Teatru Figur inspirowane książką Zdarzenie nad strumykiem autorstwa Jakuba Żulczyka z ilustracjami Agaty Bogackiej. W trakcie spotkania uczestnicy zrealizują spektakl, stworzą postacie, scenografię, wcielą się w role bohaterów bajki.

Seria Małego Klubu Bunkra Sztuki to cykl książek dla dzieci powstający w wyniku współpracy zaproszonych autorów i artystów wizualnych. Wpisują się one w tradycję tak zwanych picture books, czyli książek, w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu.

Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Czas trwania: 2 godziny
Miejsce: Sala Audiowizualna
Wstęp bezpłatny.

Teatr Figur Kraków to nowoczesny teatr formy, którego misją jest kreowanie autorskich spektakli i wydarzeń artystycznych, poszukiwanie nowych form wyrazu oraz odnajdywanie współczesności w tradycyjnych technikach lalkowych.

W praktyce oznacza to:

– TEATR CIENI – w zależności od wersji: czarno-biały, kolorowy, mobilny, interaktywny, widowiskowy, metaforyczny, z tancerzami, lalkami, złomem, w oknach, pudełkach, na ekranach, w Internecie.

– RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE. Czego człowiek nie wypowie, to ręce pokażą.

– NOWOCZESNA EDUKACJA KULTURALNA/TEATRALNA – realizowana na przekór warunkom, finansom, zdrowemu rozsądkowi, decydentom. Takie hobby mamy.

– TEATR W PODRÓŻY – Kaszów, Liszki, Lipsk, Seul, Waszyngton, Choleżyn.

– PROJEKTY SPOŁECZNE w wolnej chwili.

Udział w warsztatach jest możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku poprzedzającego spotkanie, do godz. 16.
Informacje i zapisy: +48 12 422 10 52 w. 108 lub bargiel@bunkier.art.pl

Kuratorka: Anna Bargiel

Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach zadania LaboARTorium. Edukacja kulturalna w Bunkrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje główne
19.10.2013 (sobota), godz. 11

21 października
poniedziałek