„Najwięcej nieporozumień jest wokół plastyki współczesnej – przyjęliśmy takie założenie”

Stefan Ciepły, dyrektor BWA, 1967

 

Zapraszamy na warsztaty z Januszem Byszewskim, w czasie których zastanowimy się i wspólnie przeanalizujemy nasze osobiste „nieporozumienia wokół plastyki współczesnej”. Czy przestrzeń galerii każdemu da się oswoić? Gdzie znajduje się granica między edukacją a promocją? Czym jest upowszechnianie sztuki? Jestem jej elementem, częścią, dodatkiem czy dopełnieniem? Postaramy się twórczo odpowiedzieć na te i wiele innych pytań związanych z doświadczaniem sztuki; wskazówek już teraz można szukać na wystawie „Z mojego okna widać wszystkie kopce”. Ttłem warsztatów jest kolaż audiowizualny związany z historią upowszechniania sztuki przez BWA w Krakowie prezentowany na parterze Galerii. Nie przyjęliśmy żadnych założeń związanych z finałem akcji. Efekt warsztatów nieznany.

 

O artyście:

Janusz Byszewski – kurator sztuki współczesnej, animator kultury, współtwórca grupy pARTner (1983–1990), od 1989 roku kurator i założyciel Laboratorium Edukacji Twórczej w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w latach 1996–2013 prowadził warsztaty projektowania sytuacji twórczych w ramach specjalizacji animacja kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Autor kilkudziesięciu projektów w Polsce i za granicą oraz publikacji, m.in.: „Tutaj jestem” (1994), „Inne muzeum” (1996); „Projektowanie sytuacji twórczych” (2005, wspólnie z Marią Parczewską), „Dom, moje centrum świata” (2005), „Sztuka współczesna – instrukcja obsługi” (2007, 2009), „Muzeum jako rzeźba społeczna” (2012). Dyrektor autorskiego projektu „Muzeum w drodze” (od 2013).

 

 


Informacje główne
7.05.2016 (sobota), godz. 14
Informacje dodatkowe
Warsztaty towarzyszące wystawie „Z mojego okna widać wszystkie kopce”
Kuratorka: Karolina Vyšata
Miejsce: Przestrzeń wystawy, parter
Wstęp bezpłatny
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Praktyki różnorodności. Edukacja kulturalna w Bunkrze” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

10 kwietnia
poniedziałek