The Listener. Wystawa w ramach festiwalu Patchlab

The Listener to interaktywna instalacja, wykorzystująca dane personalne tworzone i rozpowszechniane za pomocą przenośnych urządzeń, np. smartfonów. Za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, instalacja wykrywa dane na urządzeniach osób w pobliżu i sonifikuje je formułując szepty.

Instalacja The Listener bada i eksperymentuje z tym, jak odczytujemy i rozumiemy upowszechnione procesy technologiczne, na których polegamy, i jak krytycznie potrafimy podejść do ich wpływu na naszą prywatność i kontrolę na co dzień w cyfrowym świecie.

Więcej na: http://patchlab.pl/?page_id=2866&lang=pl

O festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab organizowany w Krakowie od 2012 roku to międzynarodowe wydarzenie dedykowane interdyscyplinarnej twórczości cyfrowej tworzonej na pograniczu humanistyki, nowych technologii i kreatywnego programowania. Tegoroczna 5. edycja festiwalu skupia się na relacji człowiek-maszyna, szczególnie tej istniejącej w nowej przestrzeni wirtualnej rzeczywistości (VR), a także zagadnieniu prywatności i bezpieczeństwa w sieci.

Patchlab to wystawa instalacji interaktywnych i prac tworzonych 
w wirtualnej rzeczywistości w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, interdyscyplinarny projekt sceniczny, audiowizualne performance’y i live-act’y oraz przegląd nagrodzonych prac podczas festiwalu MADATAC w Madrycie.

Patchlab to warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, podczas których uczestnicy poznają tajniki legalnego korzystania z otwartych zasobów internetu oraz bezpieczeństwa i prywatności w sieci.

Patchlab to także spotkania z twórcami i teoretykami nowych mediów, międzynarodowa konferencja współorganizowana z ASP w Krakowie, przegląd AV performance z udziałem międzynarodowych artystów oraz dwie AV NOC w Manggha i w Hotelu Forum z selekcją polskich i berlińskich producentów muzyki elektronicznej i wizualizacjami tworzonymi na żywo przez czołówkę VJi z Węgier, Austrii, UK.

Festiwal Patchlab należy do międzynarodowej platformy AVnode zrzeszającej artystów i wydarzenia prezentujące współczesną sztukę audiowizualną wspieraną przez program Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Źródło: www.patchlab.pl
Informacje główne
Wernisaż: 11.10.2016 (wtorek), godz. 18
Informacje dodatkowe
Czas trwania: 12.-23.10.2016
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, sala audiowizualna
W ramach festiwalu Patchlab

07 listopada
poniedziałek