Uwaga! Dzieci patrzą. Spotkanie po latach

W kwietniu 1982 roku w pałacu Towarzystwa Przyjaciół Sztuki Pięknych w Krakowie odbyła się nietypowa wystawa zainicjowana przez artystę, krytyka i animatora Stefana Pappa. Ta bezprecedensowa nie tylko na skalę Polski akcja artystyczna przyciągnęła ponad 100 uczniów krakowskich szkół podstawowych – dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Wystawę poprzedziły warsztaty, w trakcie których powstało ponad 300 prac. Wystawa pomimo trudności związanych z cenzurą i trwającym w Polsce stanem wojennym spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów i publiczności.

W wigilię 25. rocznicy tamtych wydarzeń zapraszamy na spotkanie z artystą Stefanem Pappem i uczestnikami tamtej akcji, a także współpracownikami przedsięwzięcia, prof. Anną Karwińską, prof. dr hab. Aleksandrą Tokarz i Beatą Nowak.

O artyście:

Stefan Papp (1932) – w 1947 przyjechał z Rumunii do Polski. Studia na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie (pracownia prof. Xawerego Dunikowskiego) ukończył dyplomem w 1958 roku. Zajmuje się rzeźbą, kolażem, grafiką, rysunkiem satyrycznym i artystycznym, sztuką akcji, publicystyką kulturalną, teorią i krytyką sztuki, metodologią kształtowania przestrzeni społecznej oraz teorią postrzegania środowiska. W latach 1979–2001 wykładał na Wydziałach Designu i Architektury Fachhochschule w Münster (RFN). Mieszka i pracuje w Krakowie.

UWAGA! POSZUKUJEMY UCZESTNIKÓW AKCJI ARTYSTYCZNEJ  STEFANA PAPPA  „UWAGA! DZIECI PATRZĄ”, KTÓRA ODBYŁA SIĘ W 1982 ROKU W TPSP!
Informacje główne
9.04.2016 (sobota), godz. 16
Informacje dodatkowe
Spotkanie towarzyszące wystawie „Z mojego okna widać wszystkie kopce”
Kuratorka: Anna Bargiel
Miejsce: przestrzeń wystawiennicza
Wstęp bezpłatny

11 kwietnia
poniedziałek