Zima, śnieg, słońce – chcesz wyjść z dzieckiem na sanki, a tu komunikat o I stopniu zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza na obszarze Krakowa. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego informuje, iż dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia powinny unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni.

Jak tu żyć? Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko w KREATYWNY sposób zapoznało się z problematyką zanieczyszczenia powietrza i możliwościami walki z tym zjawiskiem, to warsztaty „W Królestwie SmoGoSmoka” są właśnie dla Was!

Zapraszamy do Bunkra Sztuki rodziców wraz z pociechami (dzieci w wieku od 4. do 10. roku życia) – Wasza obecność jest niezbędna! Wspólnie przeniesiemy się do krainy, gdzie panuje zły król SmoGoSmok. Poznamy emocje, które towarzyszą na co dzień mieszkańcom tego królestwa (przy okazji przyjrzymy się własnym odczuciom). W kreatywny sposób spróbujemy zaradzić wielkiemu problemowi, jakim jest zanieczyszczenie powietrza. Stworzymy drużynę dobrych SmoKów, które będą podpowiadać mieszkańcom SmoGolandii, jak dbać o czyste powietrze w królestwie. W tym celu niezbędne będzie, abyście przed warsztatami dokonali segregacji domowych śmieci i przynieśli ze sobą na zajęcia butelki, nakrętki oraz inne plastikowe opakowania – wszystko to wykorzystamy do tworzenia pozytywnych bohaterów naszej opowieści. Twórczy recykling rozbudzi w Twoim dziecku kreatywne myślenie i pozwoli utrwalić zasady, wedle których dbamy o dobro środowiska, w którym żyjemy. Każdy z uczestników otrzyma również niespodziankę, by pamiętać o walce ze złym królem SmoGoSmokiem.

Prowadzenie warsztatów: dr Anna Łachowska, dr Katarzyna Wanat
Czas trwania: 4 godz.

Udział w warsztatach możliwy jest tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 19 lutego. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje i zapisy: kontakt@instytutemocji.pl.
Informacje główne
21.02.2016 (niedziela), godz. 11
Informacje dodatkowe
Warsztaty w ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorka: Anna Bargiel
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy
Miejsce: sala audiowizualna
Organizatorzy: Niezależny Instytut Edukacji Emocjonalnej i Krakowski Alarm Smogowy we współpracy z Bunkrem Sztuki

22 lutego
poniedziałek