Majowy Weekend Otwarty będzie okazją nie tylko do bezpłatnego wstępu na wystawę, ale także do poznania jej różnorodnych, specjalistycznych kontekstów prezentowanych przez zaproszonych przez nas gości z Polski i zagranicy.

1.05.2015 (piątek), godz. 17 | Wykład – Svea Bräunert

Wykład na temat betonowych przestrzeni Muru Berlińskiego i Bunkra jako miejsc sztuki i pamięci wygłoszony przez badaczkę z Uniwersytetu w Poczdamie. Wydarzenie w języku angielskim.

Dr Svea Bräunert. Prowadzi badania jako wykonawca grantu doktorskiego na Uniwersytecie w Poczdamie w ramach programu Visibility and Visualization: Hybrid Forms of Pictorial Knowledge [Widzialność i wizualizacja: hybrydyczne formy wiedzy wizualnej]. Tytuł doktora otrzymała na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie na podstawie dysertacji Spectral Histories: Leftwing Terrorism and the Arts [Historie spektralne: terroryzm lewicowy i sztuka] (Kadmos, 2015). Była stypendystką Fulbrighta na Washington University w St. Louis oraz  Schurman Assistant na Uniwersytecie Cornella. Teksty dotyczące relacji pomiędzy historią, traumą oraz sztuką publikowała w pismach specjalistycznych, antologiach oraz katalogach wystaw w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Jej obecny projekt badawczy nosi wstępny tytuł Urgency and Uncertainty: Drone Warfare and the Arts [Pilność i niepewność: wojna dronami oraz sztuka].

2.05.2015 (sobota), godz. 11 | Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki

Więcej informacji >>

3.05.2015 (niedziela), godz. 12 | Oprowadzanie – Roland Wirtz

O swojej twórczości oraz pracy nad wystawą opowie jej autor. Wydarzenie w języku angielskim.

Roland Wirtz. Niemiecki artysta urodzony w 1959 roku w Kolonii. Mieszka i pracuje w Berlinie. Jego dzieła były pokazywane podczas kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Barcelonie, Berlinie, Düsseldorfie, we Frankfurcie nad Menem, w Kolonii, Luksemburgu, Norymberdze, Nowym Jorku i Wiedniu. Twórczość Rolanda Wirtza była przedmiotem refleksji takich teoretyków jak m.in. Jean-Christophe Ammann, Gottfried Jäger, Wolfram Eilenberger, Martin Schmidt, Christoph Schaden. Prace Rolanda Wirtza znajdują się w kolekcjach: L. Fritz Gruber w Koloni, Art Collection Deutsche Börse we Frankfurcie nad Menem, Roberta Lebecka w Berlinie, Saarländische Landesregierung w Saarbrücken.

 

PAMIĘTEŁKO, CZYLI PUDEŁKO DO PAMIĘTANIA

Dla najmłodszych zwiedzających przygotowaliśmy specjalny materiał edukacyjny, który przekształci wizytę w Galerii w prawdziwą przygodę! „Pamiętełko, czyli pudełko do pamiętania” umożliwi najmłodszym eksplorowanie różnorodnych aspektów wystawy i gromadzenie związanych z nią doświadczeń. Mamy nadzieję, że będzie ono inspiracją do samodzielnych działań – również poza murami Bunkra!

MAJÓWKOWA WYPRZEDAŻ W KORPORACJI HA!ART
Od 1 do 3 maja zapraszamy również do księgarni Korporacji Ha!art na majówkową wyprzedaż książek: https://www.facebook.com/events/410794882437864/
Informacje główne
1–3.05.2015 (piątek – niedziela)

04 maja
poniedziałek