Serdecznie zapraszamy na wernisaż w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. 13 kwietnia 2018 roku o godzinie 18.00 otworzymy wystawy – Zwierzęta domowe, Niewyczerpalność oraz Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego prezentowaną w ramach 16. edycji festiwalu Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Zwierzęta domowe pokazuje prace artystów młodego pokolenia związanych z regionem Małopolski. Są to wybrani uczestnicy dwóch pierwszych edycji projektu SEJSMOGRAF, odbywającego się  Galerii Bunkier Sztuki w latach 2016 i 2017. Artyści skupiają się na swoich myślach, przeżyciach i najbliższym otoczeniu, oddają tęsknotę za ciałem i materialnością. Wystawa stanowi próbę diagnozy sytuacji współczesnych twórców i jest przyczynkiem do pytania o stawiane im wymagania. Galeria funkcjonować będzie jako laboratorium badań nad źródłem kreatywności, tworząc jednocześnie zbiór ćwiczeń dla wyobraźni odbiorców. Kuratorką jest Marta Lisok.

Niewyczerpalność to projekt wystawienniczy, który ma na celu wypracowanie nowej formuły prezentacji dźwięku, poprzez rewizję takich konwencji jak koncert, environment i performans. Specjalnie zaaranżowana, w pełni modyfikowalna przestrzeń Galerii stanowić będzie pole do eksperymentów muzycznych. Co dwa tygodnie odbywać się będą występy uznanych twórców muzyki współczesnej. Kurator, Paweł Szroniak zamierza stworzyć nową sytuację społeczną oraz uwrażliwić publiczność na różnorodne sposoby doświadczania dźwięku. Pierwszy koncert – pochodzącego z Los Angeles kompozytora Scotta Cazana – odbędzie się w dniu wernisażu o godz. 19.00.

Tematem ekspozycji Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego, organizowanej przez Miesiąc Fotografii w Krakowie, są zagadnienia oscylujące wokół przepływu ludzi i informacji poprzez granice rozrastających się obszarów miejskich, wirtualnej cyberprzestrzeni i zagrożonych terenów przyrodniczych.

Mamy nadzieję, że nowe wystawy w Galerii Bunkier Sztuki zainspirują do otwarcia się na zmiany kierunku myślenia i postrzegania.
Informacje główne
13.04.2018 (piątek), godz. 18.00
Informacje dodatkowe
Wernisaż wystaw „Zwierzęta domowe”, „Niewyczerpalność” i „Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego”

16 kwietnia
poniedziałek