Zapraszamy do udziału w cyklu wiosennych warsztatów rodzINNYCH towarzyszących wystawom Niewyczerpalność, Przestrzeń przepływów i Zwierzęta domowe, podczas których skupimy się na dźwiękach, ciele i emocjach. Będziemy słuchać, działać i odczuwać.

12.05.2018 (sobota), godz. 12 / Polepione dźwięki

Czy galeria może być instrumentem? Przygotujcie się na muzyczny eksperyment. Będziemy poznawać i rejestrować dźwięki, które wydobywa z siebie budynek, zgromadzone w nim dzieła sztuki, a także my sami. Stworzymy z nich utwór muzyczny, który następnie poddamy obróbce dźwiękowej w specjalistycznym programie. Staniemy się twórcami niezwykłej kompozycji ulepionej z dźwięków!

Warsztaty poprowadzą Teresa Kutkowska i Monika Orzeł.
Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 5–12 lat oraz ich opiekunów.
Wydarzenie towarzyszy wystawie Niewyczerpalność.

19.05.2018 (sobota), godz. 12 / Gra w znikanie

Punktem wyjścia warsztatów będzie instrukcja do gry Flotsam. Żeby zrozumieć tę grę warto przyjrzeć się jej nazwie. Słowo flotsam pochodzi z języka angielskiego i dotyczy wszystkich rzeczy, które pozostają na powierzchni wody po zatonięciu statku. Można zaryzykować stwierdzenie, że w słowo to wpisana jest groza: to, co unosi się na powierzchni, znalazło się tam na skutek jakiejś katastrofy. Równocześnie wpisana jest w nie pewna fascynacja i pragnienie odkrycia tajemnicy. By zaspokoić ciekawość, możemy wyruszyć w drogę śladami tego, co/kto unosi się na powierzchni.

W trakcie warsztatów razem z Anną Pichurą, jedną z autorek gry, przyjrzymy się tej instrukcji, wybierzemy zadania, które wydadzą się nam ciekawe i spróbujemy je wykonać (w przypadku młodszych uczestniczek i uczestników wraz z rodzicami). Naszym centrum będzie budynek Bunkra Sztuki, ale możliwe, że opuścimy go i spróbujemy zagrać też w mieście.

Warsztaty poprowadzi Anna Pichura.
Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 5–12 lat oraz ich opiekunów.
Informacje i zapisy: Karol Gromek (edukator), gromek@bunkier.art.pl
Wydarzenie towarzyszy wystawie Zwierzęta domowe.

2.06.2018 (sobota), godz. 12 / Akademia dziwnych kroków

Weźmiemy pod lupę cykl fotografii Esther Hovers zatytułowany Fałszywie dodatni. Prześledzimy gesty i pozy zarejestrowane na zdjęciach z kamer ulicznych. Czy potrafimy z nich odczytać zamiary ludzi? Czy sposób poruszania się może zdradzać ludzkie intencje? Przyjrzymy się także sobie nawzajem i zastanowimy się, w jaki sposób wyrażamy uczucia i emocje, nie używając słów oraz czym jest mowa ciała i jaką rolę pełni w naszym życiu. Podczas warsztatów wykorzystamy technikę kolażu do eksperymentów z miejscem, sytuacją i gestem.

Warsztaty poprowadzi Emilia Kina.
Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 6–12 lat oraz ich opiekunów.
Informacje i zapisy: Gabriela Brdej, brdej@bunkier.art.pl
Wydarzenie towarzyszy wystawie Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2018.

17.06.2018 (niedziela), godz. 12 / Tom i Jerry, czyli o meblarstwie

Podczas warsztatów inspirowanych pracą Martyny Kielesińskiej Tom i Jerry uczestnicy zapoznają się z krótką historią meblarstwa oraz z technikami używanymi podczas pracy z drewnem. Omówione przykłady posłużą jako inspiracje do stworzenia własnych modeli mebli z materiałów takich jak tektura, papier czy pianka modelarska.

Warsztaty poprowadzi Martyna Kielesińska.
Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 6–12 lat oraz ich opiekunów.
Informacje i zapisy: Karol Gromek (edukator), gromek@bunkier.art.pl
Wydarzenie towarzyszy wystawie Zwierzęta domowe.

23.06.2018 (sobota), godz. 12 / Foto-historyjki

Podczas warsztatów wspólnie zbadamy losy fotografii jako dziejopisarki. Zagłębiając się w historię manipulacji obrazem fotograficznym, od kadrowania poprzez wymazywanie, fotograficzny retusz aż do kolażu, zastanowimy się, czy fotografia może być obiektywna. Czy każdy z nas tak samo widzi i interpretuje obrazy? Jak znajomość kontekstu zdjęcia wpływa na jego odczytanie? Sięgniemy po różne archiwalne zdjęcia i poznane techniki artystyczne, żeby na swój własny sposób opowiedzieć historię bohaterów tych fotografii w formie autorskiego zinu.

Warsztaty poprowadzi Filip Rybkowski.
Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 7–13 lat oraz ich opiekunów.
Informacje i zapisy: Gabriela Brdej, brdej@bunkier.art.pl
Wydarzenie towarzyszy wystawie Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2018.

Grafika: Michał Gayer, Coś mi chodzi po głowie. Justyna Gryglewicz, rysunek tuszem na papierze, 2018
Informacje główne
12.05-23.06.2018
Informacje dodatkowe
Prowadzenie: Martyna Kielesińska, Emilia Kina, Teresa Kutkowska, Monika Orzeł, Anna Pichura, Filip Rybkowski
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku poprzedzającego dzień warsztatów do godz. 16.

09 lipca
czwartek

Nadchodzące wydarzenia