Czy zdarzyło się wam pomyśleć o czymś na tyle absurdalnym, że aż kuszącym? Czy mieliście ochotę to zrealizować? Przyjemne to było uczucie? Jeśli nie… skąd bierze się brak zapału do ryzykownych rozwiązań, znajdujących się na granicy rzeczywistości i utopijnych projektów rodem z science fiction? Czy jesteśmy już na tyle zmęczeni niepowodzeniami dotychczasowych scenariuszy i tak mocno przekonani o tym, że człowiek jednak nie jest z natury szlachetny, że daliśmy sobie spokój z projektowaniem rewolucyjnych rozwiązań systemowych? Utopie pojawiają się w chwili zapotrzebowania na wyraźne i kategoryczne zmiany warunków życia, są wynikiem szczególnego kulturowego i społecznego deficytu. Być może w związku z tym jesteśmy po prostu zadowoleni z tego, co mamy?

Celem projektu Wymiary utopii nie jest diagnoza tego stanu rzeczy, lecz raczej dołożenie kolejnych wątpliwości do dość już długiej listy pytań. Budujemy ten projekt w oparciu o indywidualne i bardzo spersonalizowane opowieści, nakładane historie, działania, osobowości.

Kilka godzin przed oficjalnym otwarciem drugiej już edycji projektu zapraszamy na spotkanie z autorami i autorkami utopijnych wątpliwości, którzy opowiedzą nam o tym, czym dla nich jest bądź nie jest utopia.

W spotkaniu udział wezmą: Maciej Kurak, Mariusz Libel, kolektyw Palce Lizać (Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska), Jakub Woynarowski

Moderatorki: Lidia Krawczyk, Karolina Vyšata

Miejsce: I piętro

W ramach projektu Wymiary utopii
Informacje główne
14.07.2013 (niedziela), godz. 15
Informacje dodatkowe
W ramach projektu Wymiary utopii

15 lipca
poniedziałek