W trakcie warsztatów przyjrzymy się działaniom artystów prowadzonym poza instytucjami sztuki; zarówno tym bardziej spektakularnym – jak opakowanie wyspy, jak i bardziej efemerycznym – jak wydeptana na łące linia. Zastanowimy się wspólnie, czy to jest sztuka i co zyskują artyści, opuszczając bezpieczne przestrzenie galerii i muzeów. Tropem artystów wyjdziemy w publiczną przestrzeń miasta.

O cyklu:

Mały Klub Bunkra Sztuki vs. W oku współczesności

Mały Klub Bunkra Sztuki to artystyczno‑edukacyjny projekt z dziedziny sztuki współczesnej, skierowany do dzieci i młodzieży a realizowany od 2007 roku. W jego ramach inicjujemy spotkania z artystami z różnych dziedzin sztuki  i wspólne twórcze działania najmłodszej publiczności Galerii (dzieci od 6 do 12 lat), które odbywają się w formie warsztatów artystycznych. Ich celem jest nie tylko umożliwienie młodym ludziom swobody ekspresji i wypowiedzi artystycznej czy współpraca z artystami (od początku współtworzącymi to przedsięwzięcie), ale przede wszystkim oddanie głosu młodym uczestnikom kultury i włączenie tego głosu do dyskursu publicznego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców w nowym semestrze, warsztaty będą towarzyszyły skierowanemu dla widzów dorosłych autorskiemu cyklowi wykładów dr Wojciecha Szymańskiego „W oku współczesności” i odbywały się równolegle do niego. Dzięki temu w czasie kiedy będziecie Państwo uczestniczyć w wykładzie, Wasze dzieci będą poznawać sztukę współczesną podczas warsztatów Małego Klubu Bunkra Sztuki.

Udział w warsztatach możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 2 grudnia do godz. 16. Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 21 lub kesek@bunkier.art.pl.Informacje główne
3.12.2016 (sobota), godz. 12
Informacje dodatkowe
Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorka: Anna Bargiel
Miejsce: sala audiowizualna
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
Cykl „Mały Klub Bunkra Sztuki vs. W oku współczesności” realizowany jest w ramach zadania „Praktyki różnorodności. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

10 kwietnia
poniedziałek