Architekci przez wieki dwoili się i troili, by wymyślić dla człowieka najlepszy sposób mieszkania. Szałas, chata, namiot, dom, kamienica, zamek czy pałac? Dzisiaj w większości miast ludzie żyją w bardzo podobnych do siebie betonowych blokach. Jednak nie każde osiedle wygląda tak samo i nie w każdym z nich mieszka się tak samo dobrze. Czas sprawdzić się w roli budowniczych! Ile różnych rozwiązań odkryją przed nami zwyczajne bloki?

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów dla dzieci WZORNIK 2.0, w trakcie którego dowiemy się nieco więcej o projektowaniu osiedli mieszkaniowych. Do naszych architektonicznych poszukiwań zapraszamy nie tylko dzieci, ale także rodziców, opiekunów i całe rodziny. Spotkania poprowadzą architektki z Kolektywu Palce Lizać, Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska.

O cyklu:

WZORNIK 2.0 to kontynuacja zeszłorocznego cyklu warsztatów dla dzieci, które przybliżały najmłodszym najważniejsze idee architektury modernistycznej. Kontynuujemy tę myśl, skupiając się na współczesnym konstruowaniu przestrzeni miejskich w oparciu o wypracowane przez modernistów zasady projektowania, budowania i dekorowania. Niezmiennie punktem wyjścia pozostają dla nas założenia architektury czystej, oszczędnej, geometrycznej, funkcjonalnej i społecznej. WZORNIK 2.0 prowadzą: Paulina Hyła we współpracy z Kolektywem Palce Lizać i kuratorką MKBS Anną Bargiel.

O artystkach:

Kolektyw Palce Lizać – Barbara Nawrocka (architektka) i Dominika Wilczyńska (architektka i scenografka). Łączą działania artystyczne, przestrzenne i społeczne, integrując mieszkańców i użytkowników przestrzeni w ramach wspólnych działań i planowania. Projektują procesy konsultacyjne i aranżacje wystaw, meble miejskie i programy rewitalizacji. Współpracowały m.in. z Fundacją Instytut Architektury, Muzeum Narodowym w Krakowie, Galerią Bunkier Sztuki i Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatki Biennale Designu w Lublanie 2014 (BIO50), gdzie w grupie Nanotourism badały turystyczne potencjały polskich blokowisk. Współzałożycielki stowarzyszenia Zakład Usług Miejskich.

Udział w warsztatach możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 27 maja do godz. 16. Informacje i zapisy: 601 460 470 lub 12 422 10 52 w. 108 bądź pinkunka@gmail.com.Informacje główne
28.05.2016 (sobota), godz. 11
Informacje dodatkowe
Warsztaty dla dzieci WZORNIK 2.0
Kuratorki: Anna Bargiel, Paulina Hyła
Miejsce: sala audiowizualna
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
W ramach zadania „Praktyki różnorodności. Edukacja kulturalna w Bunkrze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

10 kwietnia
poniedziałek