Pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu edukacyjnego dla dzieci – WZORNIK, realizowanego pod szyldem Małego Klubu Bunkra Sztuki!

Przez wieki podstawowym źródłem wiedzy o tym, jak budować, były wzorniki architektoniczne, w których najwięksi architekci epoki zamieszczali swoje idee i teorie: sprawdzone zasady projektowania, konstruowania, budowania i dekorowania. Wraz z nadejściem nowoczesności architekci jednoznacznie odrzucili dawne wzorce, wprowadzając własny, rewolucyjny sposób myślenia o przestrzeni. Czystej, oszczędnej, geometrycznej, funkcjonalnej, społecznej. A dokładniej?

Podczas pierwszego spotkania naszym gościem będzie Maria Kiesner – artystka znana z malarstwa pejzaży miejskich i architektury modernistycznej. Z jej pomocą sprawdzimy, jak w praktyce stosuje się hasło „mniej znaczy więcej”, a także spróbujemy odkryć sekret porządkowania przestrzeni za pomocą prostych, geometrycznych kształtów!

Maria Kiesner (1976) absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 2005 i 2007 stypendystka MKiDN. W 2009 obroniła doktorat pt. „Miasto przed burzą”. Maluje ascetyczne pejzaże miejskie inspirowane zapomnianymi reliktami socmodernizmu i modernizmu. Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

WZORNIK to seria warsztatów dla dzieci prowadzonych z udziałem zaproszonych artystów, projektantów, architektów i aktywistów miejskich. Celem każdego ze spotkań jest przybliżenie najważniejszych idei architektury modernistycznej, które mają znaczący wpływ na sposób doświadczania współczesnych przestrzeni miejskich. Tematy warsztatów realizowane są w nawiązaniu do przestrzeni i historii budynku Galerii Bunkier Sztuki oraz twórczości jego architektki Krystyny Różyskiej-Tołłoczko.

Prowadzenie: Paulina Hyła, Maria Kiesner

Warsztaty dla dzieci od 6 do 9 lat
Czas trwania: 2 godziny
Miejsce: Sala Audiowizualna
Wstęp wolny
Udział w warsztatach możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 17 kwietnia do godz. 16.
Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 108 lub bargiel@bunkier.art.pl

Kuratorka MKBS: Anna Bargiel

W 2015 roku warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach projektu „Posz(t)ukiwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje główne
19.04.2015 (niedziela), godz. 11

20 kwietnia
poniedziałek