Światło to niesforny chochlik, który każdego dnia panoszy się po wnętrzach budynków. Inaczej w pogodny dzień, inaczej w mglisty poranek. Czasem rozpromienia oślepiająco, innym razem tworzy przytulny półcień. Przemienia budynki w naczynia na światło, które w nocy jaśnieją jak lampiony. Ile światła można w nie wlać? Czy każdej nocy wyglądają tak samo? Razem odkryjemy tajniki gry brył w świetle i stworzymy budynki, w których nasz ulubiony bajkowy przyjaciel poczułby się naprawdę dobrze.

Zapraszamy na warsztaty z cyklu edukacyjnego dla dzieci WZORNIK, naszym gościem będzie artystka Gizela Mickiewicz.

Gizela Mickiewicz (ur. 1984) – absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2014 roku odbyła rezydencję w Gasworks w Londynie, a jej prace były prezentowane w ramach indywidualnej wystawy na targach Frieze. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i grupowych, m.in. przekrojowej wystawie sztuki polskiej „Co widać: Polska Sztuka Dziś” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a także „Działania na głowę. Polska Sztuka Dziś” w Kunsthalle Bratislava. Wystawy indywidualne zrealizowała m.in. w Galerii Frutta w Rzymie (2013), BWA Zielonej Górze (2013), Galerii Stereo w Poznaniu (2011) i Warszawie (2015).

 

WZORNIK to cykl warsztatów dla dzieci prowadzony z udziałem zaproszonych artystów, projektantów, architektów i aktywistów miejskich. Celem każdego ze spotkań jest przybliżenie najważniejszych idei architektury modernistycznej, które mają znaczący wpływ na sposób doświadczania współczesnych przestrzeni miejskich. Tematy warsztatów realizowane są w nawiązaniu do przestrzeni i historii budynku Galerii Bunkier Sztuki oraz twórczości jego architektki Krystyny Tołłoczko-Różyskiej.

W ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorka MKBS: Anna Bargiel
Autorka cyklu: Paulina Hyła (we współpracy z Anną Bargiel)
Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Czas trwania: 2 godziny
Miejsce: Sala Audiowizualna

Udział w warsztatach jest możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 4 lipca do godz. 16. Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 108 lub 601 460 470 lub: pinkunka@gmail.com

 

W 2015 roku warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach projektu „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje główne
5.07.2015 (niedziela), godz. 11
Informacje dodatkowe
Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorka: Anna Bargiel
Miejsce: Sala Audiowizualna
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy.
W ramach zadania „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

06 lipca
poniedziałek