Wolny plan pozwala zagospodarować przestrzeń na kilka sposobów. Daje niemal nieograniczone możliwości. Ale z przestrzenią wiążą się także pewne zakazy. W parku „Nie depcz trawy!”; w galerii sztuki „Nie dotykaj!”; w tramwaju „Nie hałasuj!”. A gdyby tak się okazało, że można więcej niż nam się wydaje… Albo że istnieje miejsce, gdzie prawie wszystko nam wolno?

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu edukacyjnego dla dzieci WZORNIK. Z pomocą Anny Komorowskiej sprawdzimy, co tak naprawdę można, a czego nie wolno we wspólnie dzielonej przestrzeni. Poszukamy zakazów ukrytych w regulaminach i naszych głowach, aby na koniec stworzyć bezpieczną przestrzeń do wyrażania siebie. Skonstruujemy przestrzeń, w której tradycyjne zakazy nie znajdą miejsca.

Warsztaty prowadzone przez Annę Komorowską dedykowane są dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Autorką cyklu jest Paulina Hyła (we współpracy z Anną Bargiel).

O prowadzącej:

Anna Komorowska – architektka krajobrazu, pedagożka, z zamiłowania publicystka. Wspólnie z Michałem Rokitą prowadzi pracownię k. specjalizującą się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci (place zabaw, ogrody szkolne i przedszkolne, wnętrza, wystawy) oraz w edukacji architektonicznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Mama Franka.

O cyklu:

WZORNIK to cykl warsztatów dla dzieci prowadzonych z udziałem zaproszonych artystów, projektantów, architektów i aktywistów miejskich. Celem każdego ze spotkań jest przybliżenie najważniejszych idei architektury modernistycznej, które mają znaczący wpływ na sposób doświadczania współczesnych przestrzeni miejskich. Tematy warsztatów realizowane są w nawiązaniu do przestrzeni i historii budynku Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz twórczości jego architektki Krystyny Różyskiej-Tołłoczko.

Udział w warsztatach możliwy jest tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 6 listopada. Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 108 lub 601 460 470 oraz pinkunka@gmail.com

W 2015 roku warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki są realizowane w ramach projektu „PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje główne
8.11.2014 (niedziela), godz. 11
Informacje dodatkowe
Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki
Kuratorka: Anna Bargiel
Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy
Miejsce: sala audiowizualna
W ramach zadania PoSZ(t)UKIwanie. Edukacja kulturalna w Bunkrze”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

08 listopada
niedziela