Zamknięcie wystaw Zwierzęta domowe, Niewyczerpalność oraz Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie

To już ostatnia szansa, żeby w Galerii Bunkier Sztuki obejrzeć wystawy Niewyczerpalność, Zwierzęta domowe oraz Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego! W tych dniach zapraszamy również na pożegnalne wydarzenia towarzyszące ekspozycjom.

Wstęp na wszystkie wystawy oraz wydarzenia będzie bezpłatny.

W sobotę zapraszamy na zamykający cały cykl spotkań z dźwiękiem występ w ramach projektu wystawienniczego Niewyczerpalność. Tym razem w Galerii Dolnej wystąpi Yun Ingrid Lee – artystka i kompozytorka pochodząca z Hongkongu, która w swoich pracach porusza zagadnienia zjawisk akustycznych i technologii medialnych. W Bunkrze Sztuki zaprezentuje dwa utwory: Loss, Dust, Noise oraz Only Edison Could Speak to the Dead.  Występ poprzedzony będzie spotkaniem z artystką.

W niedzielę z kolei doświadczymy ruchu i przepływów: ludzi, informacji oraz substancji, przyglądając się problemom migracji do współczesnej Europy i przemieszczania się wewnątrz niej, niewidzialności i nieuchwytności transferu danych cyfrowych oraz kwestiom ochrony środowiska. Naszą przewodniczką po wystawie Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego, organizowanej przez Miesiąc Fotografii w Krakowie, będzie Agnieszka Dwernicka – prezeska Fundacji Sztuk Wizualnych.

Dla dzieci przygotowaliśmy warsztaty rodzINNE: Foto-historyjki, które poprowadzi artysta Filip Rybkowski. Podczas warsztatów wspólnie prześledzimy historię manipulacji obrazem fotograficznym oraz zastanowimy się, czy fotografia może być obiektywna w opisywaniu historii. Nie zabraknie również działań plastycznych wykorzystujących poznane w trakcie warsztatów techniki artystyczne.

Tak pożegnamy wystawy, które gościliśmy w Bunkrze Sztuki od kwietnia.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

Warsztaty rodzINNE: Foto-historyjki

23.06.2018 (sobota), godz. 12

Wydarzenie towarzyszące wystawie Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2018

Prowadzenie: Filip Rybkowski

Podczas warsztatów wspólnie zbadamy losy fotografii jako dziejopisarki. Zagłębiając się w historię manipulacji obrazem fotograficznym, od kadrowania poprzez wymazywanie, fotograficzny retusz aż do kolażu, zastanowimy się, czy fotografia może być obiektywna. Czy każdy z nas tak samo widzi i interpretuje obrazy? Jak znajomość kontekstu zdjęcia wpływa na jego odczytanie? Sięgniemy po różne archiwalne zdjęcia i poznane techniki artystyczne, żeby na swój własny sposób opowiedzieć historię bohaterów tych fotografii w formie autorskiego zinu.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7–13 lat oraz ich opiekunów. Chętnych do wzięcia udziału w warsztatach obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 22 czerwca do godz. 16, pod adresem brdej@bunkier.art.pl.

23.06.2018 (sobota), godz. 18

Spotkanie z Yun Ingreed Lee
Wydarzenie towarzyszące projektowi Niewyczerpalność

23.06.2018 (sobota), godz. 19

Yun Ingreed Lee
Występ w ramach projektu wystawienniczego Niewyczerpalność

Rozszerzona wersja performatywnego wykładu Loss, Dust, Noise dotyczy zagadnienia technologii rejestrowania dźwięku oraz zjawisk (psycho)akustycznych w kontekście zmian tożsamości. Artystka koncentruje się na tym, jak te elementy odwołują się do rozpadu granic w warstwach szumu, jednocześnie prowadząc intertekstualny dialog z twórczością Alvina Luciera.
Only Edison Could Speak to the Dead to performans dźwiękowy, którego założenia oparte są na dialektyce ciszy i hałasu. Do stworzenia wielowarstwowej, polirytmicznej kompozycji zostaną wykorzystane specjalne płyty winylowe, na których nie utrwalono żadnych dźwięków, papier ścierny oraz zestaw przenośnych gramofonów.

24.06.2018 (niedziela), godz. 16
Oprowadzanie po wystawie Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2018
Prowadzenie: Agnieszka Dwernicka

Informacje główne
23–24.06.2018 (sobota–niedziela), w godzinach otwarcia Galerii
Informacje dodatkowe
Wydarzenia związane z wystawami Zwierzęta domowe (kuratorka: Marta Lisok), Niewyczerpalność (kurator: Paweł Szroniak) oraz Przestrzeń przepływów. Obrazowanie niewidzialnego (Miesiąc Fotografii w Krakowie, kuratorka: Iris Sikking)
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (przestrzeń wystawiennicza)
Wstęp bezpłatny (na część wydarzeń obowiązują zapisy)

25 czerwca
poniedziałek