DLA DZIECI:

ĆWICZENIA NA WYOBRAŹNIĘ

W czasie ferii zimowych Przestrzeń Otwarta Bunkra Sztuki zamieni się w salon gier, w którym młodzi miłośnicy gier pod okiem animatorów będą mogli zrealizować instrukcje z książeczki miniManual. Sztuka gry wyobraźnią. W programie warsztatów przewidziano zabawy literackie, ćwiczenia parateatralne, a także gry z użyciem papieru. W trakcie warsztatów dzieci będą mogły m.in. puścić wodze fantazji jako Opowiadacze, dowiedzą się jak z kawałka tektury, sznurka i pisaka zrobić animację, a nawet zaprojektują angielski autobus. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił jako twórcy gier, najlepsze instrukcje nagrodzimy niespodziankami.
Zmęczeni grą będą mogli odpocząć, słuchając bajek z serii Małego Klubu Bunkra Sztuki lub czytając je. Będą mogli również pobawić się zabawkami zaprojektowanymi przez artystów.

W czasie ferii zimowych, zapraszamy codziennie, w godz. 12-16:00.

Jeśli chcecie przyjść do Bunkra w grupie powyżej 10 osób, bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 5 do 12 lat.
Informacje: tel.: +48 12 422 10 52 w. 108 lub e-mail: bargiel@bunkier.art.pl, malik@bunkier.art.pl

proj. plakatu A. Biskup, P. Czepurko

GAZETA
Do wystawy Wojciecha Gilewicza przygotowaliśmy bezpłatna gazetę.
Zapraszamy wszystkie dzieci do rozwiązywania zadań i stworzenia własnej mapy ekspozycji! Gazetę znajdziecie w holu Galerii.

Gazeta dla dzieci

ZOBACZMY RAZEM WYSTAWĘ!
Interaktywne oprowadzanie dla dzieci.
Zapraszamy zorganizowane grupy (minimum 10 osób) przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Spotkania poprowadzi Cecylia Malik.

Jak wygląda pracownia artysty? Czy chciałbyś zostać uczniem malarza i razem z mistrzem namalować obraz? Zamiast zwiedzać wystawę, wybierzemy się do pracowni artysty, weźmiemy farby, pędzle i pod okiem samego mistrza będziemy malować to, co tylko przyjdzie nam go głowy. Artysta Wojciech Gilewicz na czas trwania swojej wystawy zamieni Galerię Bunkier Sztuki w pracownię, a zwiedzających w swoich uczniów. To wyjątkowa okazja dla dzieci i młodzieży do poznania artysty osobiście, to możliwość rozmowy z nim, a także zaproszenie do wspólnego malowania.

Kinga Araya to artystka i podróżniczka. Posiada obywatelstwo Polskie i Kanadyjskie, choć jej ulubionym miejscem na Ziemi jest Rzym, gdzie właśnie mieszka. Podczas spaceru po Galerii wspólnie obejrzymy kilka najciekawszych prac Kingi Arayi. Współczesna artystka i średniowieczna święta Kinga? Co je łączy? Ile kroków to spacer, ale ile to już podróż? Wspólnie porozmawiamy o małych i dużych podróżach. Narysujemy mapy prawdziwych i wymarzonych wycieczek. Podczas warsztatów dzieci w interaktywny sposób zapoznają się z postacią i twórczością Kingi Arayi, a także dowiedzą się, jakich mediów używają i w jaki sposób pracują współcześni artyści.

Obowiązują bilety wstępu do Galerii.
Prosimy o kontakt minimum dwa dni przed planowana wizytą w Bunkrze.
Informacje i zapisy: tel.: +48 12 422 10 52 w. 123 lub e-mail: malik@bunkier.art.pl

DLA WSZYSTKICH:

13.02.2012 (poniedziałek), godz. 18:00
Gdzie jest malarz?

18.02.2012 (sobota), godz. 12:00
Wszystkie wielkie myśli rodzą się podczas marszu (F. Nietzsche), czyli artysta w drodze

23.02.2012 (czwartek), godz. 18:00
Kinga Araya, dr Tomasz Sikora, prof. dr hab. Ryszard W. Kluszczyński // Walking with Kinga

25.02.2012 (sobota), godz. 12:00
Sto pytań do… FINISZ!

BUNKIER Z PRZEWODNIKIEM
Chcesz dowiedzieć się więcej o wystawie? Nudzi Cię samodzielny spacer po galerii? A może sztuka współczesna wydaje Ci się niezrozumiała i szukasz sposobu, żeby ją oswoić?

Zapraszamy do skorzystania z proponowanej przez Bunkier Sztuki oferty zwiedzania wystawy Kingi Arayi Walking with Kinga oraz wystawy Wojciecha Gilewicza Pracownia w towarzystwie przewodników. Oferujemy oprowadzania o charakterze interaktywnym (oparte na formule dialogu przewodnika z publicznością oraz serii pytań pogłębiających odczytanie wystawy), dla młodzieży i dorosłych, dla zwiedzających indywidualnie i grup zorganizowanych.

Obowiązują bilety wstępu do Galerii.
Prosimy o kontakt minimum dwa dni przed planowaną wizytą w Bunkrze.
Informacje i zapisy: +48 12 422 10 52 w. 106 oraz lebensztejn@bunkier.art.pl lub rostkowska@bunkier.art.pl
Informacje główne
13-26.02.2012

04 maja
piątek