09.11.2012

Mamy zaszczyt zawiadomić Państwa o powołaniu nowej jednostki konsularnej na terenie Krakowa. Przy ul. H. Sienkiewicza 23 w dniu 9 listopada zostanie otwarty Konsulat Generalny Królestwa Metawery.

Na uroczyste otwarcie Konsulatu zapraszają:

Jego Ekscelencja
Piotr Szmitke
Konsul Generalny Królestwa Metawery

Piotr Cypryański
Dyrektor
Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki

Marlena Niestrój
Prezes Zarządu
Fundacji Paryż

Krzysztof Siatka
Chargé d’affair d’art

Otwarcie Konsulatu Królestwa Metawery jest pretekstem do prezentacji jego kultury, historii i gospodarki. W trakcie inauguracyjnego przyjęcia zaprezentowana zostanie ekspozycja dowodów istnienia państwa. Jest to jedna z niewielu możliwości poznania artefaktów, zazwyczaj przechowywanych w magazynach monarszych. Wśród szczególnie ciekawych relikwii, fetyszy, obiektów i dzieł sztuki wymienić należy odkrywki archeologiczne z czasów prehistorycznych – prymitywne narzędzia, m.in. ramkę do kadrowania widoku oraz dokumentację osiągnięć w dziedzinie narodowej nauki, w tym zapis formuły Zyndrama z Murcek i odkrycia ciemnej materii.

W trakcie ceremonii otwarcia Konsul Generalny nada tytuł Honorowego Obywatela Królestwa Metawery Massimiliano Gioni’emu. Do tej pory takie tytuły otrzymali m.in. Cindy Sherman, David Cerny i Wisława Szymborska.

Jednocześnie informujemy, że na terenie Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki będzie działało stanowisko informacyjne – Punkt Agitacji Konsularnej. Umożliwi on realizację prostych spraw konsularnych, w tym zakup Paszportu Królestwa Metawery (jedynego legalnego dokumentu umożliwiającego wjazd w granice monarchii). W Punkcie Agitacji Konsularnej zasięgną Państwo informacji o możliwościach zakupu kariery artystycznej oraz uzyskają podstawowe informacje o historii, kulturze oraz atrakcjach turystycznych.

Konsulat Generalny Królestwa Metawery
ul. H. Sienkiewicza 23, Kraków
Uroczyste otwarcie: 9.11.2012 (piątek), godz. 18

Konsulat udostępnia swoje wnętrza zwiedzającym w dniach od 10.11.2012 do 7.12.2012
Interesanci przyjmowani są od wtorku do soboty w godzinach od 11 do 18.

Punkt Agitacji Konsularnej
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a, I p.
Punkt czynny od 9 listopada do 7 grudnia codziennie w godzinach od 10 do 20

W związku z wymaganiami oficjalnego protokołu dyplomatycznego goście proszeni są o przybycie w strojach adekwatnych wobec mentalnego obszaru, który reprezentują.

Ze względów bezpieczeństwa uprasza się o niewnoszenie na teren Konsulatu i Galerii broni palnej ani żadnych ostrych przedmiotów.

Informacje główne
Uroczyste otwarcie: 9.11.2012 (piątek), godz. 18