Spotkanie wokół Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych

Znaki graficzne – powszechnie nazywane także logo – otaczając nas na co dzień, kształtują naszą wizualną rzeczywistości i stają się częścią popkultury.

Przy okazji Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, która zawitała do krakowskiego Bunkra Sztuki, zapraszamy na spotkania z twórcami znaków graficznych. Opowiedzą, jak przebiega proces projektowania znaku i systemu identyfikacji wizualnej, co sprawia, że znak jest dobry alby zły, oraz dlaczego jest on taki ważny.

Prezentacje przeprowadzą Rene Wawrzkiewicz i Patryk Hardziej (komisarze wystawy) oraz Przemek Dębowski z wydawnictwa Karakter. Będzie z nami tego dnia profesor Wiesław Grzegorczyk, a także krakowskie i warszawskie studia projektowe, których znaki znalazły się na wystawie: Papajastudio, Motor Studio, Parastudio i studio UVMW.

Program spotkań 19 listopada:

12–13:30 Rene Wawrzkiewicz i Patryk Hardziej (komisarze OWZG), Przemek Dębowski (Wydawnictwo Karakter), prof. Wiesław Grzegorczyk (Wydział Sztuki, Uniwersytet Rzeszowski)

13:30–14 krótka przerwa

14–15 Papajastudio (Joanna Słysz, Adam Lis)

15–16 Motor Studio (Natalia Bliska i Andrzej Leraczyk)

16–17 długa przerwa (podczas jej trwania odbędzie się półgodzinne oprowadzanie kuratorskie, 16:15–16:45)

17–18 Parastudio (Dagmara Berska i Grzegorz Podsiadlik)

18–19 UVMW (Robert Mendel i Jacek Walesiak)

19 – zakończenie

Więcej o wystawie.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę „Ogólnopolskie Wystawy Znaków Graficznych” wydaną przez wydawnictwo Karakter.

W dniach od 17–20 listopada w Krakowie odbędą się też Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem, organizowane przez Szkołę Wnętrz i Przestrzeni. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń.
Informacje główne
19.11.2016 (sobota), godz. 12–19
Informacje dodatkowe
Wydarzenie towarzyszące Drugiej Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych
Komisarze: Patryk Hardziej, Rene Wawrzkiewicz
Miejsce: „Pawilon Wystawowy”
Wstęp bezpłatny
Spotkanie realizowane w ramach projektu „Krytyczny pawilon. Praktyka i teoria współczesnego wystawiennictwa” finansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

21 listopada
poniedziałek