Bunkier w sieci, program kwiecień 2020

W trudnym okresie pandemii wirusa SARS-CoV-2 Bunkier Sztuki przenosi część działań wystawienniczych i edukacyjnych do Internetu.

Na stronie internetowej Galerii oraz na jej profilach w mediach społecznościowych codziennie publikujemy treści poświęcone sztuce współczesnej, konkursy i materiały edukacyjne. Wpisami zachęcamy również do pozostania w domu i w miarę możliwości udziału w akcji #pomagajmysobie.

Na kwiecień przygotowaliśmy również specjalny program składający się z prezentacji części wystawy Adama Rzepeckiego, warsztatów edukacyjnych, podcastów i slajdowisk.

Zachęcamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych Galerii, gdzie poszczególne materiały zostaną opublikowane.

Bunkier Sztuki znajdziecie w mediach społecznościowych pod poniższymi linkami:

Nie zapomnijcie również o #bunkiersztuki, którym możecie oznaczać swoją twórczość. Czekamy na Wasze prace i wiadomości.

PROGRAM AKCJI BUNKIER W SIECI:

Kolekcja Bunkra Sztuki

W Kolekcji Bunkra Sztuki znajduje się obecnie 400 prac kilkudziesięciu artystów polskich i zagranicznych. Galeria kolekcjonuje sztukę od początku swojego istnienia, czyli od połowy lat 60.
W 2017 roku do zbiorów Wirtualnych Muzeów Małopolski dołączyły 52 eksponaty wybrane z kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie. Wśród obiektów zdigitalizowanych przez zespół Regionalnej Pracowni Digitalizacji Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie znajdują się prace Jadwigi Sawickiej, Wilhelma Sasnala, Bartosza Kokosińskiego, Małgorzaty Markiewicz, Bogusława Bachorczyka, Anny Zaradny i wielu innych artystów.
Zdigitalizowane prace można obejrzeć tutaj -> 

Słowa na czas zarazy

Zapraszamy do zapoznania się z tekstem autorstwa Marii Anny Potockiej, Dyrektor Bunkra Sztuki, poddającym refleksji okres epidemii.

Wystawa Piotra Lutyńskiego Budda, Mars i jeleń

Na stronie Galerii oraz na Facebooku Bunkra prezentujemy przygotowaną przez Macieja Plewińskiego dokumentację fotograficzną wystawy Piotra Lutyńskiego Budda, Mars i jeleń, którą można było zobaczyć w Bunkrze Sztuki do 12 marca 2020 roku. Pokaz opatrzony jest komentarzem kuratorskim Mirosławy Bałazy.

Wystawa Adama Rzepeckiego Stary Rzepecki patrzy młodego Rzepeckiego online

Na stronie Galerii oraz na Facebooku Bunkra, w drugim tygodniu kwietnia, zaprezentujemy fragment wystawy Adama Rzepeckiego Stary Rzepecki patrzy na młodego Rzepeckiego, której otwarcie planowane było na 3 kwietnia.

Od 16.4.2020, Bunkier zza kulis

Cykl publikacji w mediach społecznościowych, w ramach którego wybrani pracownicy opowiadają o swojej pracy w Bunkrze Sztuki i wyjaśniają proces powstawania wystaw. Dowiecie się z niego także, dlaczego zdecydowali się na pracę w sektorze kultury.

17.4, 22.4, 26.4, 28.4, Zajęcia edukacyjne dla dzieci

Za pomocą portalu Facebook planujemy przeprowadzić warsztaty dla dzieci poświęcone Kolekcji Bunkra Sztuki, ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję kartami edukacyjnymi. Prowadzenie: Gabriela Brdej, koordynatorka Kolekcji Galerii.
Zachęcamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych Galerii, gdzie materiały zostaną opublikowane.

Podcast Sztuka słuchania

Mirosława Bałazy kuratorka wystawy Piotra Lutyńskiego Budda, Mars i jeleń prezentowanej w Bunkrze Sztuki od 8 lutego do 12 marca 2020, opowie o twórczości artysty i przygotowaniu ekspozycji jego dzieł.
Zachęcamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych Galerii, gdzie materiały zostaną opublikowane.

Slajdowisko poświęcone wystawie Adama Rzepeckiego

Prezentacja na temat wystawy, która odbędzie się w Bunkrze Sztuki, opatrzona komentarzem kuratorki wystawy Moniki Kozioł.

 

Ponadto w naszych mediach społecznościowych znajdziecie również:

> Posty poświęcone Adamowi Rzepeckiemu (wywiady; fotografie; prace wideo), którego wystawę planujemy po zniesieniu obostrzeń, w ramach naszego stałego cyklu #gettoknowtheartist

> Konkurs dla różnych grup wiekowych

> Materiały edukacyjne z platformy Galerii sztuka24h przeznaczone dla dzieci, rodziców i nauczycieli

> Informacje poświęcone historii Bunkra Sztuki

> Publikacje, które polecamy Wam do lektury w ramach naszego stałego cyklu #sundaygoodreads

> Aktualności

 

28 July
Tuesday

Wszystkie wydarzenia
dostępne tego dnia