Zapraszamy na spacer po wystawie „Zwiastunki chaosu” z Katarzyną Harpak, specjalistką w działaniu na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz transformacji energetycznej w Polsce i Europie Wschodniej.

Żyjemy w punkcie zwrotnym historii. Ekspansywna działalność człowieka doprowadziła do nieodwracalnych zmian i szkód w środowisku naturalnym. Eksploatacja złóż węgla kamiennego i brunatnego generuje ogromne koszty środowiskowe i społeczne, które ponosić będziemy nie tylko my, ale również przyszłe pokolenia. Emisje szkodliwych substancji do powietrza, zanieczyszczenie wód i degradacja gleby to tylko niektóre z konsekwencji działalności górniczej. Wybór drogi, którą wybierzemy, może być jedną z najistotniejszych decyzji determinujących naszą przyszłość – społeczną, gospodarczą i środowiskową. Jednym z głównych wątków wystawy Prabhakara Pachputego i Rupali Patil – „Zwiastunki chaosu” jest historia o skutkach działalności górniczej, z którymi mierzą się mieszkańcy terenów wydobywczych. Zarówno wystawa, jak i spotkanie prowadzone przez Katarzynę Harpak to przestrzeń i czas refleksji nad tym, do czego doprowadziliśmy i w którą stronę zmierzamy jako społeczeństwo.

Katarzyna Harpak – ekspertka ds. energetycznych w European Climate Foundation. W swojej pracy skupia się na problemach bezpieczeństwa energetycznego oraz rozwoju zrównoważonej, niskoemisyjnej strategii energetycznej w Europie. Wspiera przejście do wykorzystania czystej energii w Europie. Ukończyła studia licencjackie w zakresie stosunków międzynarodowych na London Metropolitan University i studia magisterskie w zakresie prawa europejskiego na University of Edingburgh. Mieszka i pracuje w Krakowie.
Informacje główne
6.03.2017 (poniedziałek), godz. 18
Informacje dodatkowe
Wydarzenia związane z wystawą Prabhakara Pachputego i Rupali Patil – „Zwiastunki chaosu”
Kuratorka: Karolina Vyšata
Miejsce: przestrzeń wystawiennicza
Wstęp bezpłatny

07 marca
wtorek