Zapraszamy na pierwszy wakacyjny weekend w otoczeniu sztuki. Gwarantujemy SPOKO(jne) lato w Bunkrze Sztuki. W przestrzeni Galerii będziemy doświadczać sztuki wszystkimi zmysłami, bardziej i mniej bezpośrednio, w przeróżnych formach i formatach. Każdy w swoim rytmie i tempie.

Improwizowane występy Grupy Impro Krk opierają się na spontaniczności i tworzeniu scenariusza na oczach widzów i z ich udziałem. Inspiracją do tego jedynego w swoim rodzaju i niepowtarzalnego przedstawienia będą wrażenia, hasła, pomysły i przemyślenia związane z wystawą „Daj mi wszystko”. A gdzie zawiedzie nas wyobraźnia? Zobaczymy. Na pewno zabierzemy tam wszystkich chętnych uczestników – od lat kilku do kilkudziesięciu albo i więcej. 

Scenariusz jako taki nie istnieje, jedyną zasadą jest brak zasad, ale jedno jest pewne: będzie komediowo, zabawnie, ale i wzruszająco i inspirująco. Jak jeszcze? Wszystko zależy od naszej publiczności.

Na scenie, którą stanie się Bunkier Sztuki, wystąpi 5 profesjonalnych aktorów, na co dzień związanych z krakowskimi teatrami. Będą oni improwizowali, grali, akompaniowali i śpiewali, a tym wszystkim – dostarczali inteligentnej rozrywki.

Grupa Impro Krk o sobie:

Jesteśmy powstałą w czerwcu 2016 roku, krakowską grupą improwizatorów. Nasz zespół składa się z zawodowych aktorów, absolwentów krakowskiej PWST (teraz AST). W swojej pracy bazujemy na metodzie opracowanej przez Keitha Johnstone’a, jednego z najbardziej rozpoznawalnych propagatorów teatru improwizowanego na świecie. Naszym mentorem jest Steen Haakon Hansen, wieloletni przyjaciel i współpracownik Jonstone’a. 

Technika, którą praktykujemy opiera się na spontaniczności, tworzeniu scenariusza na oczach widzów. Inspiracją przedstawień są często sugestie padające z widowni, a scenariusz jako taki nie istnieje. Dzięki temu widz staje się świadkiem niepowtarzalnego wydarzenia.  Teatr improwizowany leży u podstaw aktorskiego warsztatu. Na świecie zyskał popularność dzięki takim programom jak np. „Whose line is it anyway?”.

Członkami grupy są: Jacek Englisz, Aleksander Fiałek, Karina Grabowska, Mateusz Janicki, Wiktor Loga – Skarczewski, Maciej Półtorak, Maciek Sajur, Zuzanna Skolias-Pakuła, Wanda Skorny, Maria Spiss, Olga Szostak, Marta Waldera oraz Antonis Skolias.

Nie obowiązują zapisy.

Dla kogo: dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności rodzin z dziećmi od lat 6.

Cena: bilet wstępu do Galerii wg obowiązującego cennika.

Prosimy, abyście przyszli ok. 20 min przed spektaklem – w tym czasie możecie przejść się po wystawie, zobaczyć dzieła i zainspirować do wspólnej improwizacji.

wszystkie wydarzenia: SPOKO(jne) LATO

fot. Klaudyna Schubert

22 czerwca
sobota
16:00
SPOTKANIE
Dla kogo:
DOROŚLI
DZIECI