Krakowska galeria Bunkier Sztuki kontynuuje prowadzenie programu wystawienniczego i edukacyjnego w przestrzeni Internetu. Równolegle do planowanego otwarcia Galerii dla zwiedzających 19 maja 2020 r., będą także prowadzone działania w sieci. Stacjonarnie, w galerii pokażemy Państwu nową wystawę – Stary Rzepecki patrzy na młodego Rzepeckiego, będą retrospektywą twórczości Adama Rzepeckiego.

Sfera online nie zastąpi oczywiście całkiem możliwości obcowania ze sztuką, ale na naszych oczach staje się, nowym, naturalnym środowiskiem wszelkich form spotkań, zajęć, prelekcji i wykładów. Galeria nie zrezygnuje więc ze specjalnego projektu Bunkier w sieci, a wręcz przeciwnie poszerzy go o kolejne wystawy online, warsztaty edukacyjne i kreatywne ćwiczenia ze sztuki dla najmłodszych.

W maju zaprezentowana zostanie wystawa online prac wideo z Kolekcji Bunkra Sztuki. Każde z dzieł opatrzone będzie komentarzem kuratorskim i wprowadzeniem historyka sztuki, umożliwiając w ten sposób głębsze poznanie prac. Skorzystają na tym osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze sztuką współczesną.

Podczas warsztatów kierowanych do różnych grup wiekowych w roli edukatorów wystąpią artyści, zapraszając uczestników do wspólnej zabawy twórczej.

Poszczególne materiały zostaną opublikowane w mediach społecznościowych Galerii i na jej stronie internetowej www.bunkier.art.pl Nie zabraknie także ciekawostek i konkursów. Pojawi się także premiera muzyczna! #staytuned

Bunkier Sztuki można znaleźć mediach społecznościowych pod poniższymi linkami:

-> Facebook
-> Instagram
-> Twitter
-> Youtube

 

PROGRAM AKCJI BUNKIER W SIECI – MAJ 2020:

Cracoviana. Wystawa prac wideo z Kolekcji Bunkra Sztuki

Na stronie internetowej Galerii zostanie zaprezentowanych 11 dzieł wideo z Kolekcji Bunkra Sztuki. Każdemu będzie towarzyszył opis kuratorski i biogram artysty – zapewniając w ten sposób możliwość pogłębienia wiedzy o sztuce współczesnej. Pokażemy prace wideo tematycznie związane z Krakowem. Wystawa obejmie prace polskich i zagranicznych artystów. Narracja poprowadzi przez miasto, pokazując jego rozległą panoramę: społeczeństwo, architekturę, naturę, historię, estetykę. Ekspozycja stanowić będzie alternatywną formę spaceru po mieście śladami miejsc, zdarzeń i osób, które stały się inspiracją dla artystów.

Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci – warsztaty edukacyjne wokół pracy Bogusława Bachorczyka

Bunkier Sztuki zaprasza do udziału w warsztatach dla dzieci w wieku 7–12 lat. Pierwsze warsztaty odbędą się wokół wybranych prac z Kolekcji Bunkra Sztuki, ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję materiałami edukacyjnymi. Zdigitalizowaną pracę Bogusława Bachorczyka można zobaczyć na platformie Wirtualne Muzea Małopolski.

Prowadzenie: Przemek Wideł, wykładowca ASP, artysta, laureat stypendium twórczego Prezydenta Miasta Krakowa. Data zostanie podana wkrótce.

Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci – warsztaty rodzinne wokół pracy Bartka Buczka z udziałem artysty

Zapraszamy na warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 7–12 lat i ich opiekunów, które odbędą się wokół jednej z prac z Kolekcji Bunkra Sztuki Za drogie, za słabe, zbyt trudne. Kilkanaście wybranych przepisów na dzieło sztuki możliwe w hipotetycznym świecie fantasy, autorstwa Bartka Buczka. Zajęcia poprowadzi artysta. Zdigitalizowaną pracę można zobaczyć na platformie Wirtualne Muzea Małopolski.

Warsztaty edukacyjne wokół wystawy Adama Rzepeckiego dla młodzieży

Bunkier Sztuki zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w warsztatach, które odbędą się wokół wystawy Adama Rzepeckiego Stary Rzepecki patrzy na młodego Rzepeckiego, ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję materiałami edukacyjnymi.

Prowadzenie: Przemek Wideł, wykładowca ASP, artysta, laureat stypendium twórczego Prezydenta Miasta Krakowa. Data zostanie podana wkrótce.

Premiera albumu Kamila Kukli

W maju w mediach społecznościowych Galerii zostanie udostępniony album krakowskiego artysty Kamila Kukli zawierający muzykę, której można było posłuchać podczas wystawy artysty w Bunkrze Sztuki w 2019 roku.

Bunkier zza kulis

Cykl publikacji w mediach społecznościowych, w ramach którego wybrani pracownicy opowiadają o swojej pracy w Bunkrze Sztuki i wyjaśniają proces powstawania wystaw.

Kolekcja Bunkra Sztuki dla dzieci – materiały edukacyjne

Na stronie internetowej Galerii oraz w mediach społecznościowych publikowane są przeznaczone dla dzieci materiały edukacyjne zawierające zadania i zagadki, a także scenariusze warsztatów, które można zrealizować w domu z rodzicami. Każde z przygotowanych ćwiczeń odnosi się do konkretnej pracy z Kolekcji Bunkra Sztuki. Opracowanie: Gabriela Brdej, koordynatorka Kolekcji Bunkra Sztuki.

Podcast Sztuka słuchania

W pierwszym odcinku podcastu Galerii poświęconego zagadnieniom sztuki współczesnej można posłuchać rozmowy Mirosławy Bałazy, kuratorki i historyczki sztuki, z artystą Piotrem Lutyńskim – współpracowali oni przy wystawie Budda, Mars i jeleń prezentowanej w Bunkrze Sztuki od 8 lutego do 12 marca 2020 roku. Kolejne, jeszcze nieopublikowane odcinki będą poświęcone innym artystom, których wystawy odbyły się lub są planowane w Bunkrze Sztuki. Następny odcinek poświęcony będzie Bartkowi Buczkowi, którego praca znajduje się w Kolekcji Bunkra Sztuki. Artysta współpracuje również z Galerią w zakresie realizacji wystaw.

 

Ponadto w mediach społecznościowych Galerii znaleźć można również:

> Posty poświęcone Adamowi Rzepeckiemu (wywiady, fotografie, prace wideo), którego wystawę planujemy po zniesieniu obostrzeń, w ramach naszego stałego cyklu #gettoknowtheartist.

> Konkurs dla różnych grup wiekowych.

> Materiały edukacyjne z platformy Galerii sztuka24h przeznaczone dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

> Informacje poświęcone historii Bunkra Sztuki.

> Publikacje, które polecamy Wam do lektury w ramach naszego stałego cyklu #sundaygoodreads.

> Aktualności.

 

 

28 lipca
wtorek

Nadchodzące wydarzenia

26 września
czwartek